Techland WydawnictwoTechland Wydawnictwo

Plan wydawniczy
Play

O grze

Najbardziej realistyczna gra o piłce nożnej z największymi zmianami od dekady!

Tegoroczna edycja przynosi największe zmiany w serii w przeciągu ostatniej dekady, wyznaczając nowy standardy współczesnej gry piłkarskiej. Praktycznie każdy element gry doczekał się zmian – od samej mechaniki rozgrywki, usprawnień w oprawie (to najładniejsza gra piłkarska jaka kiedykolwiek powstała), przez dodatkowe tryby gry, po silniejszą integrację z PES League pod kątem rozgrywek e-sportowych. Tegoroczna edycja jest odpowiedzią na ostatnie trzy lata współpracy z fanami serii, oferując najbardziej zbalansowane tempo rozgrywek pod kątem taktycznej gry kombinacyjnej.  Ogromne usprawnienia dotyczą zwłaszcza wersji PC, która w tym roku osadzona jest na tym samym silniku co PlayStation 4 i Xbox One i prezentuje się co najmniej tak dobrze, jak na nowych konsolach.

 • Nowości w mechanice: strategiczny drybling, kontekstowe zasłanianie piłki ciałem i Real Touch+, rozwinięcie nowej mechaniki przyjęć z zeszłego roku (zawodnicy reagują na otrzymywanie piłki przy użyciu dopuszczalnych części ciała, takich jak klatka piersiowa, głowa i nogi, aby przejąć kontrolę nad podaniem w zależności od wysokości i prędkości przychodzącej piłki)
 • Fantastyczna oprawa: REAL Capture System przynosi znacznie bardziej zróżnicowane, indywidualne sposoby poruszania się, układania do strzału i podawania piłki, jeszcze bardziej zbliżone do rzeczywistości. Ponad 20 000 elementów wykorzystanych do odwzorowania słynnych stadionów (murawa, tunele, a nawet okolice obiektów)
 • Usain Bolt i Diego Maradona – obydwie gwiazdy dołączyły do grona ambasadorów PES i zostały odwzorowane w grze. Najszybszy człowiek świata po raz pierwszy pojawia się w roli piłkarza – nie bez przyczyny. Usai Bolt zawsze marzył o grze w piłkę, teraz kończy karierę sprinterską i… zaczyna trenować z Borrussią Dortmund!
 • Bliskie partnerstwo i cross promocja z wielkimi klubami – jak FC Barcelona, Borussia Dortmund, czy Liverpool
 • Nowe tryby: in. co-op 2v2 i 3v3, powrót uwielbianego przez fanów Meczu Losowej Selekcji, nowy system transferowy i wywiadami z zawodnikami, szeroka intergacja z PES League (także myClub!) pod kątem e-sportu

 

Rozgrywka

 

MISTRZOWSKA ROZGRYWKA

Najwyższej klasy jakość rozgrywki została jeszcze bardziej podkręcona i udoskonalona, by wzmocnić autentyczność przeżyć związanych z tym pięknym sportem, a także zapewnić bardziej realistyczne tempo gry.
System strategicznego dryblingu wprowadza lepszą kontrolę nad zawodnikiem w zwarciu i kontekstową ochronę piłki, a łatwe sterowanie drążkami pozwala wykonywać subtelne ruchy, które zmylą przeciwnika.
Schemat Real Touch + nadaje kontroli nad piłką nowego wymiaru dzięki wprowadzeniu możliwości jej przyjmowania różnymi częściami ciała, z uwzględnieniem nieprzewidywalność lotu piłki.
Stałe fragmenty również przeszły odświeżającą przemianę dzięki nowemu systemowi rzutów wolnych i karnych oraz opcji wyboru nowego trybu gry dla jednego gracza.

ZASADNICZE ZMIANY W ROZGRYWCE
/ Strategiczny drybling, system Real Touch +, nowe stałe fragmenty

 

Strategiczny drybling

ULEPSZONA KONTROLA
Poczucie pełnej kontroli nad piłką, możliwość wykonywania drobnych, zdecydowanych ruchów w celu utrzymania piłki lub stworzenia pola gry.

ODWZOROWANIE SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ
Inteligentny system kontroli nad piłką pozwala ją utrzymać z dala od najsilniejszych fizycznie zawodników.

STRATEGICZNY DRYBLING
Koordynacja przejęcia piłki, kiwanie przeciwników i zwody możliwe dzięki łatwemu, precyzyjnemu sterowaniu drążkami.


Real Touch +
KONTROLA CAŁYM CIAŁEM
Płynniejsze przyjęcie piłki dzięki realistycznym ruchom z wykorzystaniem różnych części ciała, takich jak klatka piersiowa, brzuch i uda.

ŚWIADOMOŚĆ OTOCZENIA
Zawodnicy mają lepszą świadomość otoczenia w momencie przyjęcia piłki, często ustawiając się pomiędzy piłką a przeciwnikiem, a silni zawodnicy z większą sprawnością wchodzą w jej posiadanie.

REALISTYCZNA FIZYKA
Poprawiona fizyka piłki sprawia, że zachowuje się ona bardziej realistycznie, pozwalając doświadczonym graczom na sprawniejszą reakcję w konkretnej sytuacji.

Nowe stałe fragmenty gry

RZUT ROŻNY / RZUT WOLNY
Zwiększenie kontroli dzięki usunięciu wytycznych pozwala na bardziej naturalne sterowanie w oparciu o posiadane umiejętności. Nowe opcje ustawienia kamery zapewniają graczom najlepszy możliwy widok. Zobacz więcej akcji i pojedynków podczas wykonywania rzutów rożnych, stosując w momencie kopnięcia piłki różne strategie.

800

800

INTEGRACJA Z PES LEAGUE
Sprawdź się w nowych trybach Ligi PES: myClub, losowych meczach i kooperacji online.


PES LEAGUE (tylko dla PS4, Xbox One i PC)
RÓŻNORODNOŚĆ KATEGORII MECZÓW
Gracze mogą się spodziewać turniejów organizowanych nie tylko w standardowej kategorii 1 na 1, lecz także w trybach myClub, kooperacji i meczów losowych. Ciesz się swobodą wewnątrz LIGI PES, grając z kim chcesz i jak chcesz.

ZBALANSOWANE STATYSTYKI GRACZA
Nowa opcja pozwalająca na wyrównanie średniej oceny drużyn, co umożliwia zwycięstwo z ulubioną drużyną.

Przepych wizualny

PRZEPYCH WIZUALNY

/ Autentyczne modele zawodników, ulepszona animacja, realistyczna grafika

Realistyczna dzięki systemowi Real Capture grafika pozwala odtworzyć atmosferę towarzyszącą piłce nożnej w najdrobniejszych szczegółach.
Przykładem mogą tu być autentyczne oświetlenie stadionu podczas meczów w dzień i w nocy oraz murawy i tunele odwzorowane z wykorzystaniem ponad 20 000 skomplikowanych detali znanych z Camp Nou i Signal Iduna Park.
Ruch zawodników, uchwycony w równie realistycznym środowisku, pozwolił na całkowitą przeróbkę systemu animacji w oparciu o podstawowe schematy, takie jak chodzenie, zwroty i postawa ciała.
Modele zawodników zostały opracowane na nowo, z zachowaniem dbałości o szczegóły związanej z dopasowaniem stroju i rozmiarem spodenek.
Na zeskanowanych modelach znajdą się nawet autentyczne tatuaże zdobiące ciała piłkarzy.

Autentyczne modele zawodników

SKANOWANIE CIAŁA ZAWODNIKÓW
Idealne odwzorowanie modeli zawodników, włącznie z rozmiarem koszulki i spodenek, dzięki autentycznym wynikom skanowania ciała.


Ulepszona animacja

ZMIANA ANIMACJI PODSTAWOWEJ
Animacja ruchu zawodników została zmieniona od podstaw, zaczynając od schematów podstawowych, takich jak chodzenie, zwroty i postura ciała.

RUCH
Wprowadzone do gry setki nowych animacji zapewniają naturalną płynność i niespotykane dotąd poczucie rzeczywistości.

ANIMACJA TWARZY
Animacja twarzy została znacząco poprawiona. Zawodnicy otrzymali szeroką gamę zróżnicowanych wyrazów twarzy przedstawiających emocje i uczucia pasujące do każdej sytuacji. Wdrożona w najnowszej wersji animacja mimiki to największa zmiana graficzna od początku istnienia PES.

BRAMKARZE
Nasi bramkarze wzbijają się na wyżyny zręczności. Oprócz tego, że dodaliśmy szereg nowych animacji parad, bramkarze bardziej naturalnie trzymają piłkę po udanej paradzie i mają do dyspozycji wachlarz inteligentnych zachowań podczas podawania piłki innym zawodnikom.

ELEMENTY PREZENTACJI
Oprócz nowych elementów interfejsu podczas gry pojawi się cała gama statystyk dotyczących osiągów drużyny i poszczególnych piłkarzy. Dodaliśmy także nowe wstawki filmowe dla zmian zawodników i odgwizdywania fauli oraz unikatowe prezentacje piłkarzy, którzy zdobyli hat-tricki.

Realistyczna grafika

AUTENTYCZNE OŚWIETLENIE
Szczegółowe dane pozyskane w wyniku badań przeprowadzonych o różnych porach dnia na stadionach drużyn partnerskich – Camp Nou i Signal Iduna Park – pozwoliły na odwzorowanie w grze autentycznego oświetlenia murawy, graczy i tuneli zarówno podczas meczów w dzień, jak i w nocy.

SZATNIE
Podczas zbierania materiałów nie pominęliśmy szatni i wspólnych przestrzeni.

KIBICE
Ulepszono grafikę kibiców na trybunach i ich reakcje na to, co dzieje się na murawie, by odwzorować prawdziwe emocje panujące podczas meczu.

NOWY INTERFEJS
Nowy wygląd menu i prawdziwe zdjęcia piłkarzy na ekranie gry i myClub oraz nowe prezentacje sprawiają, że gra nabiera charakteru prawdziwej transmisji.

Nowy wygląd UI

Tylko dla PS4, Xbox One i PC

MENU
Wszystkie menu zostały unowocześnione. Największa zmianę przeszedł interfejs widoczny podczas meczów, który ma za zadanie wywołać autentyczne emocje towarzyszące transmisji.

PRAWDZIWE ZDJĘCIA
Gra stała się jeszcze bardziej realistyczna dzięki pojawiającym się w niej prawdziwym zdjęciom piłkarzy.

ZNACZĄCE USPRAWNIENIA NA PC

Wersja Steam na PC przechodzi aktualnie serię istotnych zmian grafiki i zawartości, których jakość zostanie dopasowana do panujących na komputerach najnowszej generacji standardów. 

Tryby

NOWE TRYBY I FUNKCJE

Z nowymi elementami i funkcjami powraca ulubiony tryb fanów – MECZE LOSOWE. Sprawdź się w roli menedżera klubu w LIDZE MISTRZÓW, w której nie zabraknie turniejów przedsezonowych, ulepszonego systemu transferów i nowych elementów prezentacji, włącznie z wywiadami przed meczem i scenkami z szatni.

/ myClub, Liga Mistrzów

myClub

Tylko dla PS4, Xbox One, Xbox 360 i PC
INTEGRACJA Z PES LEAGUE
Weź udział w turnieju e-sportowym z myClub

SKAUCI W DOMU AUKCYJNYM – USPRAWNIENIE
Pojawiły się nowe funkcje, takie jak baza danych zawodników, historia wyników aukcji i automatyczne obstawianie rund finałowych.

myClub: Tryb kooperacji online
Stwórz drużynę ze znajomymi. Kooperacja to ważna część strategii na drodze do sukcesu.

Master League

WYZWANIA I CELE
Teraz na początku każdego sezonu otrzymasz zestaw ważnych celów i wyzwań dopasowanych do stanu twojej drużyny.

TURNIEJE PRZEDSEZONOWE
Zagraj przeciwko gigantom przed rozpoczęciem sezonu.

UDOSKONALONY SYSTEM TRANSFERÓW
Dodano nowe elementy, takie jak kwota odstępnego w kontraktach piłkarzy.
Menu trybu zyskało nowy wygląd. Pojawiły się także sesje wywiadów przed największymi meczami i scenki z szatni.
Tylko dla PS4, Xbox One i PC

Mecze losowej selekcji

POWRÓT ULUBIONEGO TRYBU GRACZY
W odpowiedzi na liczne prośby użytkowników odświeżone mecze losowej selekcji wraz z nowymi elementami prezentacji wracają do gry. Określ kryteria piłkarzy i stwórz drużynę z wybranych zawodników.

SYSTEM HANDLU
Wypożyczaj piłkarzy i wymieniaj się nimi, a także blokuj transfery zawodników, których chcesz zatrzymać, tworząc własną, unikalną strategię.

TRYB KOOPERACYJNY ONLINE 

/ Tryb kooperacyjny online (tylko dla PS4, Xbox One i PC)

Nowy tryb służący do prowadzenia rozgrywek kooperacyjnych 2v2 i 3v3, ze wsparciem dla lokalnych gości. Wynieś swoją drużynę na sam szczyt lub po prostu dobrze się baw, grając ze znajomymi.

Tryb kooperacyjny online (tylko dla PS4, Xbox One i PC)

WALCZ RAMIĘ W RAMIĘ ZE ZNAJOMYMI
Połącz siły ze znajomymi i rzuć wyzwanie światowej piłce w nowym trybie rozgrywki w konfiguracji 2v2 i 3v3.

WYBIERZ SWÓJ STYL
Możesz jednorazowo połączyć siły z automatycznie wybranym użytkownikiem albo stworzyć zespół ze zdolnymi znajomymi i wziąć na cel szczyty rankingów.

KANAPOWA KOOPERACJA
Pozwala na dołączenie do gry na tej samej konsoli aż 2 gości i grę we trójkę w jednej drużynie podczas meczów kooperacyjnych online.

PEŁNA INTEGRACJA
Zagraj w tryby 3v3 z myClub i LIGĄ PES.

News

Pro Evolution Soccer 2018 już 14 września

Pro Evolution Soccer 2018 już 14 września

Pro Evolution Soccer 2018 na rynku pojawi się już 14 września 2017r.

Media

 • Video
 • Zdjęcia
PES 2018 - Polskaaaaaaaa! Lewandowski! Mamy to! #1Pro Evolution Soccer 2018 #2Pro Evolution Soccer 2018 #3Pro Evolution Soccer 2018 #4Pro Evolution Soccer 2018 #5Pro Evolution Soccer 2018 #6Pro Evolution Soccer 2018 #7Pro Evolution Soccer 2018 #8Pro Evolution Soccer 2018 #9Pro Evolution Soccer 2018 #10Pro Evolution Soccer 2018 #11Pro Evolution Soccer 2018 #12Pro Evolution Soccer 2018 #13Pro Evolution Soccer 2018 #14Pro Evolution Soccer 2018 #15Pro Evolution Soccer 2018 #16Pro Evolution Soccer 2018 #17Pro Evolution Soccer 2018 #18Pro Evolution Soccer 2018 #19Pro Evolution Soccer 2018 #20Pro Evolution Soccer 2018 #21

Kup teraz

Pro Evolution Soccer 2018
Pro Evolution Soccer 2018 dostępne jest w trzech wersjach: STANDARD (z plakatem), PREMIUM (z dodatkami cyfrowymi) oraz LEGENDARY (z dodatkami cyfrowymi, steelbookiem i pendrive).
*Dostępność poszczególnych wersji w sklepach jest zależna od ich aktualnego zatowarowania.

Wybierz sklep

 • ps4
 • xboxone
 • pc
 • Media Markt
 • Media Markt
 • Media Markt
 • Saturn
 • Saturn
 • Saturn
 • Media Expert
 • Media Expert
 • Media Expert
 • Empik.pl
 • Empik.pl
 • Empik.pl
 • Avans
 • Avans
 • Avans
 • Electro.pl
 • Electro.pl
 • Electro.pl